Teknolojik gelişimler özellikle de günümüz dünyasında büyük hacimli bir yer kaplamaya devam ediyor. Neticede ülkemizde ve dünyanın her bir noktasında istisnasız neredeyse her insanın elinde bir akıllı telefon görmemiz mümkün hale geldi. Bunun bir ekstra getirisi olarak telefon sektöründe özellikle iş yapan ve bu alana yoğunlaşan firmaların, güncellemelerle birlikte yeni modellerini de eşsiz donanımlarıyla ve işlemci sistemleriyle halkın talebine sunmakta olduğunu görüyoruz. Neticede telefonun gelişim tarihini incelediğimizde iletişimin geçtiğimiz yüz yüz elli yıllık bir bantta ne kadar geliştiğini göreceğiz. Bununla birlikte gelecek zamanlarda yerinde saymayacak ve gittikçe büyük bir ivme ile gelişeceğe benziyor. Yazımızın temel konusu olan Xiaomi Mi 11 Ultra’nın görünmemiş bir işlemci sistemiyle gelmesine yazımızın devamında değineceğiz. Meraklılarının bizlere eşlik etmesini tavsiye ederim. Keyifli okumalar!

Xiaomi Büyük Yenilik İle Geliyor

Çin Halk Cumhuriyeti’nin teknoloji devi olan Xiaomi 2020 senesinin son günlerinde kullanıcılarının karşısına Xiaomi Mi 11 ile çıkmayı başarmıştı. Bunu takip eden önümüzdeki günlerde ise Çin Halk Cumhuriyeti menşeili teknoloji devinin Xiaomi 11 Pro modelini tanıtmasını büyük bir heyecan içerisinde beklemekteyiz. Tanıtacakları bu yeni model telefonda firma büyük ihtimalle kamera konusuna büyük bir yoğunluk gösterecek gibi duruyor. Her insan Pro modelin çıkış ve satışa sunuş gününü beklerken geçtiğimiz günlerde ise Ultra bir modele ait olan bilgilerin paylaşılmış olduğu ortaya çıkmıştı. Xiaomi markasının bir yenilik harikası akıllı telefon modeli Xiaomi Mi 11 Ultra olarak isimlendirilmesi düşünülen bu telefonda bu güne kadar daha hiç görülmemiş olan bir işlemci görebileceğimiz gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Xiaomi Mi 111 Ultra Snapdragon 888 Plus ile gelecek

Telefon içerisinde henüz Qualcomm’un duyurmamış olduğu fakat 2021 senesinin ilk yarısında tanıtacak olduğu Snapdragon 888 Plus yonga set bloğunun da bu telefon içerisinde yer alacağı düşünülen öngörüler arasında bulunuyor. Telefon için henüz bir kamera detay ve bilgisi belirtilmemiş olsa da tahminlere göre dörtlü ya da beşli kamera olacak.