Ucuz hosting denildiğinde ilk olarak akla kalitesiz olması gelebiliyor. Hatta bir çok kişi ucuz hosting denildiğinde o siteden alış veriş yapmayı bile bırakabiliyor.

Ancak bu durum Akweb Hostingi olarak firmamızda geçerli değil. Firma olarak hosting ve reseller paketlerimizi en iyi şekilde optimize ederek kaliteyi en uygun fiyata sunuyoruz. Tüm alt yapımızda en üst düzey donanımları ve güncel teknolojileri kullanırken, dünyaca ünlü hosting firmalarının kullandığı yazılım alt yapılarını kullanırken bunları "Kaliteyi uygun fiyata sunma" sloganımız ile sizlerle buluşturuyoruz.

Peki nedir bu Kaliteli Hosting ?

Kaliteli denildiğinde akla pahalı olması gelmesin. Bir çok pahalı hosting satan firma aynı performansı ve kaliteyi  maalesef müşterilerine sunamamaktadır. Hal böyle olduğunda "kaliteli hosting" kelimesi anlamını yerine getirmemektedir. Bir hostingin kalitesi,kullanılan network ve enerji alt yapısından tutun da, veri merkezinin lokasyonuna, kullanılan sunucuların donanımlarının güncel teknolojik donanımlar olması yanı sıra tüm sunucuların da en hızlı şekilde çalışabilecek şekilde optimize edilmesi ile doğru orantılıdır. Sadece yüksek CPU ve RAM kullanan bir sunucuda sağlıklı bir hosting hizmeti verilmeyebilir.  Ancak iyi optimize edilmiş bir sunucuda ortalama değerlerdeki donanımlar ile yüksek performans sunulabilmektedir.

İyi bir sunucu nasıl optimize edilmelidir ?

Özellikle paylaşımlı hosting servislerinde bir sunucu içerisinde yüzlerce müşteri sitesi olduğu için, her sitenin sahibi yazılımsal güncellemelere de hakim olmadığını varsayarsak, internet sitelerinde yüksek trafik olmasa dahi eksik optimizasyonlar sayesinde yavaşl çalışan bir site olacaktır.  Ya da tam tersi olarak iyi şekilde yapılandırılmamış bir sunucu üzerinde açılan hosting hesapları, sunucunun yanış yapılandırılması sebebiyle de yüksek performans vermeyecektir. 

Bu bağlamda "Kaliteli hosting = iyi optimize edilmiş bir sunucu alt yapısı" olarak da adlandırabiliriz. Bir sunucu kurulduğunda iyi optimize edilmiş olsa da ilerleyen güncellemelerde hatalar verebilir. Bu sebepledir ki tüm sunucu alt yapısı periyodik olarak kontrol edilmeli, gerekirse optimizasyon hizmetleride tekrarlanmalıdır.

Cpanel ve Litespeed'in gücünü hissedin

Aktifhost olarak tüm sunucularımızda dünyaca ünlü yazılım alt yapılarını kullanmaktayız. Cpanel ve litespeed ile optimize edilmiş sunucularımızda, Cloudlinux, CageFS, gibi modüller ile de sunucu üzerindeki sitelere eşit kaynak dağıtarak, müşteri sitelerinin birbirinden etkilenmemesini sağlamaktayız. Ayrıca CageFS ile de her web sitesini bir birinden izole olarak çalışmasını sağlayarak hesaplar arasında geçişi kapatıp, hosting hesapları içerisinde olacak bir açığın diğer web sitelerini etkilememesini sağlıyoruz. 

CXS exploit scanner ile sunucu üzerindeki tüm siteleri anlık olarak tarayarak, shell ve exploit gibi zararlı yazılımlara karşı %90 koruma sağlayarak güvenliği en üst seviyeye çıkarıyoruz. Bu ve bunun gibi daha onlarca işlem ile sunucu üzerinde donanımsal performansın yanı sıra yazılımsal olarak da performansı desteklemekteyiz. 

Tüm bu yukarıda saydığımız ve daha sayabileceğimiz bir çok işlem ve çalışma sayesinde siz değerli müşterilerimize en iyi hizmeti,en uygun fiyata vermekteyiz. Kalite iletanışmak için sizleri de Akweb Hostingi'ne katılmaya davet ediyoruz.