PHP Fonksiyon, Syntax ve Parametre Hataları 
Parse error: syntax error, unexpected $end in C:\AppServ\www\htdocs\hatalar\index.php on line X

Çözüm: Bu hata syntax yani yazım yanlışı yapıldığında alınır. Çözüme ulaşmak için hangi satırda hata verdiyse (bknz: on line XXX) o satırdaki kod kontrol edilir. Açılıp kapanmayan tırnak işaretleri, unutulan (;) işareti ve kapanmamış parantez, süslü ile açılıp normal kapanan parantezler olabilir. Ayrıca alt ve üst satırları kontrol
etmektede fayda vardır.
Parse error: syntax error, unexpected T_PRINT in C:\AppServ\www\htdocs\hatalar\index.php on line X

Çözüm: Bu hata bir önceki kodda kapatılmayan tırnak veya (;) işaretinden dolayı kaynaklanır. T_PRINT yerine herhangi bir fonksiyonda olabilir. Çözüm için hata veren satır ve üstleri kontrol edilmelidir.
Parse error: syntax error, unexpected 'X2' in C:\AppServ\www\htdocs\hatalar\index.php on line X

Bu hata satırdaki kodda eksik bir öğe olduğunu gösterir. Koyu ile yazdığım X2 yerine '=','}' veya benzeri işaretler gelebilir. Bu durumda o satır kontrol edilir ve eksik görünen yerlere X2 deki işaret konur.
Warning: fwrite(): supplied argument is not a valid stream resource in C:\AppServ\www\htdocs\hatalar\index.php on line X

Bu veya buna benzer (örneğin fwrite(); haricinde başka birşey yazıyorsa) bir hata alıyorsanız fonksiyonu yanlış bildirdiğiniz gözükmektedir. Mesela şekildeki hatada dosya açma değişkeni ile yazılacak yazının tutulduğu yeri değiştirdim bu hata çıktı.  Çözüm için fonksiyonda belirdediğiniz değişkenlerinin yerli yerinde olduğuna dikkat edin.
Permisson Denied Hataları

Localhostta karşılaşamadığımdan bu hatayı tam olarak yazamıyorum ama permisson denied geçiyorsa ismindende anlaşılacağı gibi o dosyaya ulaşma yetkiniz yoktur. Genelde dosya yazma işlemlerinde çıkar. Dosya yazımı yapmak için chmodunu 777, okumak için 666 yapabilirsiniz.
Fatal error: Call to undefined function quad_soft() in C:\AppServ\www\htdocs\hatalar\index.php on line X

Bu hatada sayfanızdaki bir fonksiyonun olmadığını gösterir. İyice açıklayıcı olursak php de böyle bir fonksiyon yok veya siz böyle bir fonksiyon tanımlamamışsınız anlamına gelir. Çözüm için fonksyonu taımlayın veya silin.
Warning: Wrong parameter count for file_exists() in C:\AppServ\www\htdocs\hatalar\index.php on line X

Bu hatada fonksiyonda kullanmak için girdiğiniz parametrenin olmadığı belirtilir. Mesela yukarda file_exists(); fonksiyonuna bir parametre girilmemiştir ve bu hatayı vermiştir. Çözüm için parametre girilmeli. Yani file_exists("quad_soft.php"); gibi olmalı.
MYSQL Veritabanı İşlem Hataları
Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'X2' (11001) in C:\AppServ\www\htdocs\hatalar\index.php on line X

Bu hatada mysql bağlanmak için kullandığınız fonksiyondaki girdiğiniz sunucu parametresinin yanlış olduğunu söyler. Yani adam gibi gerçek bir sunucu adresi girin. 
Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Access denied for user 'X2'@'X3' (using password: YES) in C:\AppServ\www\htdocs\hatalar\index.php on line X

Bu hata size mysql veritabanınızda, bağlanmak için parametre olarak girdiğiniz kullanıcı adının olmadığını gösterir. Çözüm için veritabanınızda böyle bir kullanıcı açın veya adam gibi bir parametre girin.

Not: Ayrıca kullanıcı adı şifrenizide doğru girdiğinizden emin olun.