PHP öğrenmeye başlamadan önce bu işi yapmaya isteğiniz olduğuna emin olmalısınız, PHP öğrenirken sıkılsanız vaktiniz olmasa bile bırakmamalısınız. Yazılım dillerinde sürekli kendinizi geliştirmeniz gerekecektir. Yazılım öğrenme işi bir ek gelir kaynağı değil bir meslek olarak yapılmalıdır.

Udemy, BTK Akademi gibi platformların yaygınlaşması ve pandemi sürecinin de büyük etkeni ile beraber insanlarlar yazılıma yönelmeye başladı, herkesin merak ettiği konulardan biri olan nereden başlamalıyım sorusunu sizler için PHP ile cevaplıyoruz.

PHP Başlamadan önce tavsiyemiz Python veya Lua gibi öğrenmesi kolay ve basit mantık olan dillerde algoritmalar ve if else yapılarını öğrenmeniz olur, daha sonra PHP’ye başlamak için ilk olarak algoritmaları kavramanız gerekmektedir.

PHP’de kopyala yapıştır ile bir site yapıyor gibi gözükseniz de yaptığınız işi bilmediğiniz taktirde ilerleyemeceksiniz.

PHP öğrenmeye başlamak için ideal platformlardan bir tanesi BTK Akademidir. BTK Akademi olabildiğince sadeleştirilmiş olarak anlatım yapılıyor. öncelikle bir anda e-ticaret yada ödeme sistemleri gibi yazılımlar yazamayacağınıza kendinizi inandırın ve küçük uygulamalar ile başlayın, PHP ve Veri tabanını bir bütün olarak görebilirsiniz, PHP de temelleri öğrendikten sonra SQL ve Veri Tabanı oluşturma ve yönetimini öğrenmeniz geerekecektir.

Teknokul olarak sizlerin gelişimi için PHP dersleri de sunmaktayız, derslerimizi ücretsiz olarak PHP kategorimizden inceleyebilirsiniz.