Blog yazarlarının en çok tercih ettiği platform olan WordPress’in en sevilen özelliklerinden biri esnekliği.

Bu esnekliğe büyük oranda katkıda bulunan binlerce tema, istediğiniz her küçük detayını kendi zevkinize göre şekillendirebileceğiniz birbirinden fonksiyonel ve başarılı kişisel bloglar hazırlamanızı sağlıyor. 

WordPress kişisel blog temaları arasından hangisini kullanacağınıza karar verirken; bloğunuzun içeriğine ve amacına uygun görsellikte ve fonksiyonellikte bir tema seçmek önceliğiniz olmalı. Bu; hedef kitlenizi çeken bir site yaratmanız açısından oldukça önemli. 

Bu nedenle sık indirilen, çok satın alınan, hızlı sayfa yüklenme oranlarına ve çok sayıda demoya/şablona sahip blog temalarını sizin için bir araya topladık.

İyi yapılandırılmış bir WordPress teması, arama motorlarında üst sıralarda listelenmenizi sağlayabilir. İyi bir arama motoru optimizasyonu için WordPress SEO Eklentileri hakkındaki yazımızı okuyabilirsiniz.

WordPress temaları çok farklı amaçlara sahip web sitelerine hitap edebilmek için hızla yeni fonksiyonlar ve şablonlar eklemeye devam ettiğinden aslında bir temayı sadece blog, haber, online satış teması ya da kurumsal tema diye adlandırmak onun gücünü sınırlamak anlamına geliyor.

Bu nedenle en iyi blog temaları listemize ek olarak en iyi WordPress temaları ile ilgili yazımıza da göz atmanız, tema arayışınızı genişleterek farklı seçeneklerle buluşmanızı sağlayacaktır.

Be – Kişisel Blog Teması

Pingdom Hız Skoru: 76/100 Yüklenme Süresi: 685 ms
Google PageSpeed Insights Skoru: 89 (masaüstü), 46 (mobil)
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A %96, Yslow B % 86

***Ölçümler Be-default demo üzerinden hesaplanmıştır.

SEO dostu bir WordPress teması olan Be ile, saniyeler içinde profesyonel görünümlü bir web sitesi kurmak hiçbir zaman olmadığı kadar kolay! 

 • Tek tıklama ile kurulabilen 450’den fazla demosu, 
 • 20 özelleştirilebilir başlık stili, 
 • retina-ready denen yüksek çözünürlükte görüntü kalitesi 
 • her tür ekran için uyumlu olması 

gibi birbirinden güzel özellikleriyle göz dolduran Be; Muffin Builder 3,  WPBakery Page Builder ve Shortcode Generator ile hiç bir kodlama bilgisine ihtiyaç duymadan zahmetsizce site kurulabileceğinin kanıtı.

Oldukça hızlı yüklenen sayfalar sunan Be ile; logonuzu kolaylıkla yükleyebilir, kaydırma efektine sahip tek sayfalı çok güzel siteler oluşturabilir, web sitenizdeki her sayfa için farklı menüler kullanabilir, sayfanıza 6 sütuna kadar sütun ekleyebilirsiniz. 

Ayrıca, sitenizin dilediğiniz her bölümüne arka plan yükleyebilir, sayfa arka planına video yükleyebilir, her bir sayfa için tarzınıza özel şablonlar oluşturabilir, seçtiğiniz demoda neredeyse her detayın rengini hızlıca değiştirebilirsiniz.

Geniş menüler için mükemmel bir seçenek olan mega menüleri, parallax effect (web sayfasındaki arka plan görüntülerinin ön plandaki görüntülerden daha yavaş hareket ederek, derinlik etkisi yaratması), web sitenizi başka bir dile çevirmenizi sağlayan dahili translator WPML eklentisi ile çok dilli web sitesi oluşturma olanağı gibi özellikler de bu çok sevilen temanın sunduğu sayısız güzelliklerden.

Soledad – Kişisel Blog Teması

Pingdom Hız Skoru: 90/100 Yüklenme Süresi: 1.04 s
Google PageSpeed Insights Skoru: 95 (masaüstü), 70 (mobil)
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed C %73, Yslow B % 88

***Ölçümler Soledad Hipster demosu üzerinden hesaplanmıştır.

 • Tek tıklamayla kurulabilen 5000’den fazla ana sayfa demosu, 
 • 1000’den fazla slider ve blog şablonu, 
 • 3 kenar çubuğu seçeneği, 6 portfolyo şablonu, 9 farklı başlık stili, 
 • online satış için WooCommerce uyumu, 
 • slider revolution eklentisi, 
 • her tür ekran için uyumlu olması, 
 • RTL denen Arapça gibi sağdan sola yazılan dilleri desteklemesi, 
 • Pinterest ve slider şeklinde Twitter eklentisi, 
 • 36 hazır slider stili, çok sayıda mega menü seçeneği 
 • arkaplana video koyabilme özelliği 

gibi saymakla bitmeyen donanımıyla Soledad; çok satan, hız odaklı, SEO dostu bir WordPress teması. Ayrıca Soledad; Uluslarası Genel Veri Koruma Yönetmeliği’ne (GDPR) uyduğundan kullanıcı verilerinin korunmasını önemseyen web sitesi sahiplerinin gözdesi.

WP Bakery Page Builder ile sitenizi dilediğiniz gibi oluşturabilmenizi sağlayan Soledad‘ın dahili çeviricisi ile saniyeler içinde sitenizin içeriğini başka bir dile çevirebilirsiniz. Çok dilli siteler oluşturabilir ve AMP ile hızlandırılmış mobil sayfalar sayesinde ziyaretçilerinizi mutlu edebilirsiniz.

Authentic – Kişisel Blog Teması

Pingdom Hız Skoru: 90/100 Yüklenme Süresi: 679 ms
Google PageSpeed Insights Skoru: 53 (masaüstü), 35 (mobil)
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed E %53, Yslow A % 90

***Ölçümler Authentic-Main demo üzerinden hesaplanmıştır.

 • 400’den fazla ana sayfa demosu, 
 • 13 farklı site demosu, çok sayıda başlık seçeneği, 
 • arka plan için parallax görselleri, 
 • sosyal medya entegrasyonu
 • bir gönderinin hangi platformda kaç kez paylaşıldığını gösteren butonlar
 • gönderi başlığının üzerinde ya da altında galeriler oluşturabilme
 • gönderi başlığının arka planına video koyabilme
 •  farklı gönderi başlığı seçenekleri 
 • AJAX mega menü entegrasyonu 

gibi özellikler barındıran Authentic, hızlı yüklenen sayfalara sahip olabileceğiniz, ücretli bir WordPress teması. SEO dostu Authentic ile fonksiyenel özelliklere sahip görsel çekiciliği yüksek sayfalar oluşturabilirsiniz. 

Hem iPhone hem de Android ekranlarına uyumlu olan Authentic; farklı demolardaki ögelerin kombinasyonu ile kendi şablonlarınızı oluşturabilme olanağı sunuyor.

Ek olarak; Authentic temasını yüklediğiniz web sayfanızla, WooCommerce uyumlu olduğu için, online satış yapabilir, Polylang ya da WPML ile çok dilli siteler oluşturabilirsiniz.

Neptun  – Kişisel Blog Teması

Pingdom Hız Skoru: 72/100 Yüklenme Süresi: 1.25 s
Google PageSpeed Insights Skoru: 96 (masaüstü), 60 (mobil)
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A %90, Yslow C % 70

***Ölçümler Neptun-Main demo üzerinden hesaplanmıştır.

Neptun, bir tarif bloğundan beklediğiniz her şeyi verebilen bir WordPress teması. Yemek pişirmeyi ve tarifler paylaşmayı seven blog sahipleri arasında popüler olan bu tema ile her ziyaretçi kendi profilini oluşturabilir, kendi tariflerini gönderebilir ve diğer ziyaretçiler tarafından takip edilebilir.

Hiç bir kodlama bilgisi gerekmeksizin, sürükle-bırak mantığıyla yemek sitenizi kolaylıkla oluşturabileceğiniz,  her tür ekran için uyumlu, SEO dostu bir tema, Neptun. 

Neptun; ziyaretçilerin tarifleri yorumlayıp puanlamasına, sevdiği tarifleri kaydetmesine ve her yazarın kendi tariflerinin ayrı bir sayfada görünmesine olanak veren bir tasarıma sahip.   

Neptun’ün yüklü olduğu yemek sitelerinde sadece tarifin adıyla değil içindeki malzemelere göre de arama yapılabilir.

Online satış için WooCommerce uyumu da bulunan Neptun’ün; tarif için gerekli malzemelerin listelendiği bölümü, elinizdeki malzemelere göre işaretleme yapabilmenizi sağlayacak şekilde dizayn edilmiş.

Ayrıca Neptün; tariflerin besin değerlerini girebileceğiniz alanlara da sahip.

Newspaper – Kişisel Blog Teması

 
Pingdom Hız Skoru: 73/100 Yüklenme Süresi: 3.38 s
Google PageSpeed Insights Skoru: 79 (masaüstü), 45 (mobil)
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A %92, Yslow C % 78

***Ölçümler Newspaper Life News demosu üzerinden hesaplanmıştır.

Yazmayı çok sevenlerin bol içerikli blogları için nefis bir tema; Newspaper. Haber, dergi ve spor siteleri arasında bile çok popüler olması da bunun kanıtı! 

Instagram, bbPress Forum, BuddyPress ve WooCommerce entegresi bulunan SEO dostu Newspaper;  retina ready görüntü kalitesine sahip ve küçük ekranlar için de uyumlu. 

Sağdan sola okuma, kategoriler için küçük simgeler, canlı renkler ve kaligrafi fontları gibi özelliklere ek olarak Newspaper, en çok tercih edilen kişisel WordPress blog temaları arasında ön sıralarda yer alıyor. 

Newspaper’ın 60’tan fazla demosu; tarih, haber, podcast, moda, seyahat, fitness, vahşi yaşam, sanat ve videolu haber gibi çok değişik konseptlerle hazırlanmış web siteleri oluşturmayı kolaylaştırıyor.

Ayrıca, Google Ads ve AdSense’i destekleyen Newspaper ile dakikalar içinde hızlı, yüksek performanslı, profesyonel siteler oluşturabilirsiniz.

The Issue – Kişisel Blog Teması

Pingdom Hız Skoru: 88/100 Yüklenme Süresi: 2.48 s
Google PageSpeed Insights Skoru: 68 (masaüstü), 49 (mobil)
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A %90, Yslow B % 88

***Ölçümler The Issue 01 -Original demo üzerinden hesaplanmıştır.

Kişisel bloğunuzun profesyonel online bir dergi gibi görünmesini ister misiniz? The Issue; 

 • 8000’den fazla anasayfa demosu, 
 • 15 site demosu, 
 • retina-ready sayesinde keskin ve netliği yüksek görseller, 
 • bir postun kaç kez paylaşıldığını gösteren sosyal medya ikonları, 
 • her sayfa için ayrı SEO yapılandırması, 
 • 10 farklı başlık stili 

gibi bloğunuza çok yakışacak seçenekler sunan bir WordPress teması. 

The Issue; WooCommerce uyumluluğu sayesinde online satış yapabilmenizi de mümkün kılmakta, her tür ekran ve tarayıcıya uyumlu olmasıyla site sahiplerinin işini kolaylaştırmaktadır.

Ayrıca Visual Composer entegresi ile sayfa ögelerini sürükle bırak yaparak kolaylıkla düzenleyebilir ve kod kullanmadan hızlıca sayfalar oluşturabilirsiniz.

 

REHub – Kişisel Blog Teması

Pingdom Hız Skoru: 81/100 Yüklenme Süresi: 1.03 s
Google PageSpeed Insights Skoru: 85 (masaüstü), 39 (mobil)
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed B %88, Yslow C % 72

***Ölçümler REHub Re-Thing demosu üzerinden hesaplanmıştır.

REHub, aslında online satış siteleri için geliştirilen para kazanmanızı kolaylaştırmayı hedefleyen popüler temalardan.

Ancak hızı, modern ve etkileyici tasarımı ve esnekliği sayesinde kişisel bloglar ve online dergi ve haber siteleri için de rahatlıkla kullanılabilecek oldukça çarpıcı demolara sahip.

Bir temadan beklediğiniz herşeyi fazlasıyla sunan REHub, her tür ekrana duyarlı, WooCommerce uyumlu ve SEO dostu bir WordPress teması.

Impreza – Kişisel Blog Teması

Pingdom Hız Skoru: 84/100 Yüklenme Süresi: 913 ms
Google PageSpeed Insights Skoru: 96 (masaüstü), 66 (mobil)
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed E %51, Yslow A % 91

***Ölçümler Impreza blog demo üzerinden hesaplanmıştır.

En popüler ve en yüksek puanlı temalar arasında yer alan Impreza; tek tıklamayla 20 saniyede kurulan demolar, parallax efekti, sürükle-bırak site oluşturucu, 17 şık demo ve 250’den fazla hazır şablon gibi güzelliklerle dolu bir WordPress teması.

Hem son derece özelleştirilebilir, hem her ekrana duyarlı, hem de Visual Composer ve Slider Revolution eklentilerini içeren Impreza ile içerik stilleri, renk şemaları, site üstbilgi ve altbilgi bölümleri ve çok daha fazla alanda sitenizin üzerinde tam kontrol sahibi olmanız hedeflenmiş.

Ayrıca Contact Form 7, bbPress, TablePress gibi popüler WordPress eklentileri ile uyumlu olan Impreza; hazır şablonlarında bulunan beğendiğiniz bir ögeyi, kullanmakta olduğunuz şablona aktarmanızı sağlayacak kadar da esnek!

 

Rosemary – Kişisel Blog Teması

Pingdom Hız Skoru: 84/100 Yüklenme Süresi: 3.76 s
Google PageSpeed Insights Skoru: 84 (masaüstü), 36 (mobil)
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed B %87, Yslow B % 85

***Ölçümler Rosemary -Main demo üzerinden hesaplanmıştır.

Çok uğraşmadan, modern, sade ve hayranlık uyandıran bir bloğunuz olsun ister misiniz? 

Rosemary’nin; 

 • gösterişli büyük sliderı, 
 • alt bilgi alanında ekran genişliğinde Instagram fotoğrafları, 
 • ekran genişliğinde gönderi opsiyonu, 
 • yaşam, seyahat, online satış gibi konseptlere uygun şablonları, 
 • videolar, müzik ve galeri için farklı gönderi seçenekleriyle 

hayallerinizden bile güzel bir bloğunuz olabilir! Rosemary, film tanıtımı, biyografi, sanat, düğün, fotoğrafçılık gibi web sitelerini kolaylıkla tasarlayabileceğiniz minimalist ve son derece zarif bir tema.

Markanızı yükleyebileceğiniz, markanıza ait renk ve fontları bulabileceğiniz şekilde hazırlanan Rosemary, hiç bir kod bilgisine gerek kalmadan web sitenizdeki her şeyi istediğiniz gibi değiştirebileceğiniz esneklik ve sitenize profesyonel dokunuş kazandıracak çok sayıda özellik sunuyor. 

Disto – Kişisel Blog Teması

Pingdom Hız Skoru: 84/100 Yüklenme Süresi: 3.76 s
Google PageSpeed Insights Skoru: 84 (masaüstü), 36 (mobil)
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed B %87, Yslow B % 85

***Ölçümler Disto demo 1 üzerinden hesaplanmıştır.

Online satış yapabilmeniz için WooCommerce uyumu bulunan Disto’nun;

 • 100’den fazla anasayfa şablonu, 
 • 800’den fazla Google fontu, 
 • 10 adet demo, 
 • Instagram entegrasyonu, 
 • Yoast SEO, RTL ve AMP desteği bulunmakta.

En iyi WordPress kişisel blog temaları arasında yer alan Disto; Chrome, Firefox, IE, Edge, Safari, Opera gibi tarayıcılarda sorunsuz çalışan, 5 farklı başlık menüsü, 8 farklı gönderi stili uygulanabilen menü arkaplanları, ekran genişliğinde slider ve gönderi gibi özelliklerle dolu SEO dostu bir tema.