Günümüz dünyasında hızla ilerlemekte olan teknoloji her alana sıçramak için beklemekte ve insanların beklentisi de her alanda teknolojik gelişmelerin olağan üstü hızıyla devam etmesine yönelik artmaktadır. Neticede gelişen teknoloji insanların hayatını kolaylaştırır ve onlara gerçekten keyifli bir hayat sürme şansı tanır. Ayrıca teknolojiye ulaşmak ve teknolojinin dünyaya sunduğu nimetlerden faydalanmakta her insanın bu çağda doğal hakkıdır. İletişimden iş hayatına, iş hayatından eğitime, teknoloji her alana sıçramalı ve her alanı geliştirmelidir.

ESIM Nasıl Kullanılır?

Elektronik bir sim kart olarak tanımlayabileceğimiz ESIM teknolojisi başında yer alan e harfi ise embedded yani Türkçe karşılığı ile gömülü kelimesinin kısaltılması olarak tanımlanmaktadır. Telefona takılabilme özelliği taşıyan küçük beyaz renkli plastik kartlar olarak günümüzde tanımakta olduğumuz sim kartlarının tam aksine, ESIM teknolojisi sayesinde elimiz yardımı ile dokunabileceğimiz fiziki bir kart sahibi olmaktan, onu taşımaktan ya da kaybetmekten korkmaktan kurtulacağız ve böylece hayatımız daha da kolaylaşacak. Neticede bu alana da bir dokunuş sağlayan teknoloji hayatımızı daha da kolaylaştıracak. Akıllı telefonunuz dahiline iliştirilerek kullanabileceğiniz küçük bir çipten ibaret olan ESIM sayesinde bir telefon numarası değiştirme işlemi gerçekleştirdiğiniz zaman aynı zamanda sim kartınızı da değiştirmenize artık hiçbir gerek kalmayacak. Telefonunuzda iki hat kullanmanıza da böylelikle olanak sağlanabilecek.

Uygulama Özellikleri Nelerdir?

Kullanabilecek durumda olduğunuz ESIM sayesinde telefonunuzun dahiline gömülü bir şekilde bulunduğundan hiçbir şekilde ve hiçbir zaman kaybetme korkusu yaşamayacak ve aynı zamanda hasara uğraması gibi kötü anları da yaşamayacaksınız. bu nedenden ötürü de SIM kart değiştirmek adına operatörlere para ödemenize de hiçbir gerek kalmayacak. Bu ESIM destekleyen ağların arasında kolay bir biçimde geçiş sağlayabilecek yani operatör değişikliğine gittiğiniz zamanlarda sim kartınızı değiştirmenize hiçbir gerek kalmayacak. Akıllı telefon üreticilerine bakıldığında yıllar içerisinde sim kart yuvalarını feci şekilde küçülttükleri görülür. Bundan daha sonraki zamanlarda ise artık akıllı telefonlar üzerinde teknoloji sayesinde bir sim kart yuvasının bulunmasına gerek kalmayacak. Çünkü kişiye bu özellik telefonunun içerisine gömülü olarak gelecektir.